Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
Informácie o obci
Adresa:
Obecný úrad
Teplička nad Váhom
Nám. sv. Floriána 290/2
013 01 Teplička nad Váhom
tel: 041 / 598 21 28
fax: 041 / 598 22 96
všetky kontakty ->

Úradné hodiny:

pondelok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
utorok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
streda 7:00- 11:00
  12:00- 17:00
štvrtok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
piatok 7:00- 11:00
  12:00- 13:00
počet obyv.: 4 292
rozloha: 1 088 ha
starosta: Ing. Viliam Mrázik
Meniny
Štvrtok, 23. November 2017

Dnes má meniny
Klement
Zajtra má meniny
Emília
Počasie

2. ročník Klobúčika hop prilákal množstvo ľudí

Klobúčik hop! 2015

Druhý ročník Majstrovstiev sveta v Klobúčiku hop, ktoré sa tretiu septembrovú sobotu konali vo Varíne, opäť naplnili svoje hlavné poslanie: spájať ľudí. A to nielen ľudí z Varína či zo Slovenska, ale z celého sveta! O priebehu akcie, vydarených momentoch, majstroch sveta, ale aj o budúcom ročníku sme sa porozprávali s hlavným organizátorom, Palom Prekopom.

Čítajte ďalej.

Ako by ste zhodnotili druhý ročník MS v hre Klobúčik hop z pohľadu organizátora v
porovnaní s minulým, prvým ročníkom?

Tento ročník dopadol nad očakávanie a z môjho pohľadu bol lepší ako prvý. Potvrdili to aj pozitívne hodnotenia návštevníkov či už na mieste alebo po podujatí na sociálnych sieťach.  Na prípravu sme mali o niekoľko mesiacov viac času a tím  ľudí, ktorí organizoval minulé majstrovstvá bol takmer identický. Začiatkom roku sme dohodli hlavných vystupujúcich, následne sme získali financie a podporu od partnerov a tak sme mohli s predstihom pripraviť pestrý sprievodný program. Z predchádzajúceho ročníka sme mali veci odskúšané, vedeli sme čo nás čaká a čomu sa  máme vyhýbať. Konečná príprava a aj samotná akcia teda prebehla v pokojnejšej atmosfére.

Koľko ľudí sa zapojilo do súťaže a z akých rôznych krajín? V porovnaní s
minulým rokom sa zapojilo do  majstrovstiev viac ľudí zo zahraničia?

Celkovo súťažilo 312 hráčov v štyroch kategóriách.  Okrem Slovákov prišli hráči z 10 krajín ako Česká republika, Veľká Británia, Chorvátsko, Taliansko, Irán, Kazachstan, Tadžikistan, Filipíny, Vietnam, Južná Kórea a Ekvádor. Tento rok sa zapojilo do súťaže o 40 hráčov viac ako v minulom ročníku.

Ako ste koncipovali program celého dňa? Aký program ste mali pripravený pre deti a dospelých? Ako ho spätne hodnotíte?
Osvedčil sa nám koncept 3 v 1. To znamená, tri rôznorodé aktivity v jeden deň. Súbežne so samotnou súťažou o majstra sveta v Klobúčiku hop, prebiehal zaujímavý  program  pre deti.  Tie sa mohli zapojiť do pohybových aktivít pod dohľadom profesionálov z Akadémie pohybu Tu A Teraz  a Freerun Slovakia alebo si vyrobiť v kreatívnych dielňach vlastnú postavičku Igráčika. Počas dňa si mohli deti zasúťažiť  v originálnych disciplínach a získať peknú hračku v podobe „mačky vo vreci“, čo spôsobilo spokojnosť nielen detí, ale aj rodičov.

Vo večerných hodinách, po vyhlásení výsledkov začal  kultúrny program s vystúpeniami známych umelcov ako Peter Bažík či FS Rozsutec. Varín opäť po roku navštívili umelci, ktorí priniesli vynikajúcu zábavu v podobe spevu a tanca. Sme radi, že spolu s nimi  vystúpila aj známa varínska rocková  kapela zrelých pánov Retro, ktorá nesklamala a vystupňovala dobrú náladu pred zábavnou show s Ivanom Mládkom. Celodenná pestrosť, určená pre všetky vekové kategórie tak urobila z  podujatia jedinečnú udalosť.

Pozvanie na Klobúčik prijal aj Ivan Mládek s jeho Banjo Band. Ako reagoval na pozvanie na takúto netradičnú súťaž?
Na Slovensku nie je príliš známa informácia, že pán Mládek je tvorcom množstva stolových hier pre deti aj dospelých a úzko spolupracuje s našim spoluorganizátorom – českou spoločnosťou EFKO,  ktorá vyrába aj hru Klobúčik hop. Keď sme ho pozvali na Majstrovstvá sveta, bez váhania potvrdil účasť. Tento bezprostredný pán v rokoch, s neustálym úsmevom, ktorý šíril okolo seba pokoj, bol zárukou dobrej zábavy.

Ako dopadli samotné majstrovstvá? Kto zvíťazil? Aké ceny sa udeľovali?
Víťazkou v kategórii SINGLE sa stala Beniačová Alžbeta s počtom bodov 2 500, ktorá bola zároveň aj Absolútnym víťazom a teda Majstrom sveta v Klobúčiku hop pre rok 2015. V kategórii DOUBLE zvíťazili Tibor a Martin Feherovci s počtom bodov 3 810. V kategórii TRIPLE víťazstvo získali Emília Androvičová spolu s Emou a Andreou Prekopovou, ktoré nahrali spolu 5 190 bodov.  Víťazmi v kategórii MIX sa stali Petra a Tibor Feherovci s hodnotou bodov 3 250.

V mobilnej aplikácii hry Klobúčik hop sa na prvom mieste umiestnil Tomáš Málik.

Okrem medailí a diplomov získali hráči na stupni víťazov originálne umelecké predmety.  Špeciálne pre majstrovstvá sveta nám vyrobil partner podujatia platne a klobúčiky z unikátneho kameňa Zlatý Ónyx, ktorý sa ťaží pri Leviciach. A keďže sa jedna o" hru ktorá spája" tak každý zároveň dostal pobyt pre viac osôb v známych rekreačných zariadeniach.

Koľko peňazí sa Vám podarilo z Majstrovstiev vyzbierať a komu poputujú?
Sumu 3 300€ sme rozdelili medzi Detské krízové centrum Náruč, Materskú školu v Strečne, a Zariadenie opatrovateľskej služby Varín. Verím, že ich náš príspevok poteší a pomôže zlepšiť život v zariadeniach kam sme prostriedky poukázali.

Počasie vám už druhý rok veľmi neprialo, napriek tomu prišlo veľa ľudí...
Ako vy hodnotíte sobotu z tohto pohľadu?

Práveže sobotné počasie bolo naším dobrým priateľom. Cely týždeň bola zlá predpoveď a z toho pramenili naše prvotné obavy. Avšak v deň podujatia vo Varíne prestalo pršať a teplota počas dňa sa vyšplhala na príjemných 22 stupňov. Napriek tomu, že bolo pod mrakom ľudia sa mohli cítiť prijemne.
Počas dňa do autocampingu prišlo takmer 1 700 návštevníkov, čo je viac ako minulý rok. Určite, aj dobré počasie zohralo svoju úlohu. Verím, že keď sa organizuje podujatie za takýmto účelom, s takým vysokým nasadením organizátorov a dobrovoľníkov, tak aj počasie musí priať/vyjsť.

Máte už nejakú predstavu, čo by ste chceli mať na 3. ročníku Klobúčika?
Tretí ročník Klobúčika určite bude, je však otázne či budúci rok. Podľa môjho názoru je lepšie organizovať majstrovstvá sveta v Klobúčiku hop každé dva roky, aby sa ľudia "neprejedli". Je to dostatočný čas, aby sme vymysleli niečo nové, originálne, čo pritiahne návštevníkov. Našou snahou bude samozrejme priviesť do Varína opäť známych a zaujímavých umelcov.

Taký váš najsilnejší moment z majstrovstiev?
Veľmi poteší, keď návštevníci pochvália organizáciu akcie na profesionálnej úrovni, aj keď ľudia, ktorí sa na tomto podujatí podieľali nie sú žiadni profesionáli, ale dobrovoľníci. Vstupné na Klobúčik hop bolo dobrovoľné, minimálne 3€.  Dievčatá pri vstupe sa viackrát stretli s reakciami ľudí, ktorý dali aj 20 € a to je prejav veľkej dôvery. Znamená to, že návštevníci uverili, že prostriedky poputujú na správne miesto a teda dali dôveru ľuďom, ktorí akciu pripravili. Som rád, že ľudia sú ochotní podporiť dobrú vec aj prostredníctvom takejto "bláznivej akcie"

Ako vznikla myšlienka organizovať MS v Klobúčiku hop a ste aj vy sám aktívny hráč? pamätáte si tuto hru z detstva?
Nie je veľa dostupných hier, pri ktorých si môžeme povedať, že sa ich hrali naši starí rodičia a v súčasnosti ich môžu hrať aj naše deti a vnúčatá. Klobúčik hop je hra, pri ktorej je potrebné mať zručnosť a samozrejme trocha tréningu, iba na šťastie a náhodu sa spoliehať nedá. Túto hru bez problémov zvládnu zdravotne postihnutí, škôlkari, seniori a aj ľudia z cudzích krajín, ktorí túto hru ešte nepoznajú. Hru s nadšením hrávajú deti ale aj dospelých baví súperiť s malými drobcami. Ja osobne som ju hrával ako dieťa a učil som sa počítať body.  Hra ma veľmi bavila, dnes mám  deti, ktoré ma pravidelne v tejto hre porážajú. Najkrajšie na tom je, keď sedíme spolu večer za stolom, televízor je vypnutý a skúšame dosahovať svoje rekordy. Práve v takejto atmosfére vznikla myšlienka niečoho netradičného. Usporiadať Majstrovstvá sveta v hre Klobúčik hop – v hre bez obmedzení, v hre ktorá spája…

Snímky Ján Mintál

Akciu podporila aj Obec Teplička nad Váhom

Klobúčik hop! 2015 Klobúčik hop! 2015 Klobúčik hop! 2015 Klobúčik hop! 2015