Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
Informácie o obci
Adresa:
Obecný úrad
Teplička nad Váhom
Nám. sv. Floriána 290/2
013 01 Teplička nad Váhom
tel: 041 / 598 21 28
fax: 041 / 598 22 96
všetky kontakty ->

Úradné hodiny:

pondelok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
utorok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
streda 7:00- 11:00
  12:00- 17:00
štvrtok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
piatok 7:00- 11:00
  12:00- 13:00
počet obyv.: 4 292
rozloha: 1 088 ha
starosta: Ing. Viliam Mrázik
Meniny
Pondelok, 11. December 2017

Dnes má meniny
Hilda
Zajtra má meniny
Otília
Počasie

THE RUN SLOVAKIA 2017

 The run slovakia 2017_34

Najdlhší štafetový beh THE RUN SLOVAKIA 2017, ktorý sa konal 2. až 4. júna 2017 (piatok- nedeľa) s trasou Košice- Bratislava mal v našej obci tiež zastúpenie.

13 našich najlepších bežcov, mužov aj žien sa odhodlalo zúčastniť tejto veľkolepej akcie. Kapitánke tímu Silvinke Ďungelovej sa podarilo vytvoriť zmiešané družstvo v zložení : Peter Ďungel, Tomáš Ďungel, Barbora Hreusová, Anka Babišová, Štefan Solár, Peter Piroha, Miroslav Piroha, Andrej Zvarík, Ivan Krajíček, Ľubka Janíčková, Martin Ponechal a Zuzka Ponechalová, sprievodný cyklista Janko a pán šofér Rasťo Noga.

Trasu v dĺžke 291 km nakoniec zdolali za krásnych 24 hodín 36 minút. Medzizastávku mali bežci v našej obci v sobotu v areáli futbalového ihriska. Prví dobehli do cieľa etapy už okolo 9:00 a náš 13 - členný tím THE RUNning team Teplička nad Váhom mal spoločný dobeh krátko po 10 hodine kategórii THE RUN FREESTYLE 4-14MIX - EAST z Košíc do Tepličky nad Váhom - 291 km. Tempom 5:04 a priemernou rýchlosťou 11,92 km/h zvíťazili v tejto kategórii.

A to všetko na vlastných, teda „spoločných“ nohách a bez prestávky. Beh sa začínal štartom v Košiciach, 09.30. Zatiaľ čo prvý bežec bežal ku ďalšej štafete, zvyšok tímu sa presúval sprievodnými autami ďalej. Takto postupne celý tím sa vystriedal pri behu. Bežalo sa počas dňa a aj počas noci, kedy bežcov čakali najťažšie úseky cez Vysoké Tatry a Liptov. Bolo veľmi náročné a taktiež odvážne zdolať dlhú trať vedúcu napr. Tatranskou Magistrálou v rúšku hlbokej noci s obyčajnou čelovkou. Po vyjadreniach domácich obyvateľov o ich stretnutiach s medveďmi veru nebolo bežcom všetko jedno. Ale teraz si môžu hrdo povedať, že zdolali svoj strach, siahli na dno svojich síl a prekonali samých seba..

Vďaka tomuto podujatiu spoznali čaro malebných častí Slovenska, do ktorých by inak určite nemali dôvod zavítať. Nedá mi nespomenúť aké bolo prekvapivé a veľmi milé privítanie v malých dedinkách, kde si všade pre bežcov prichystali skromné, ale o to vrúcnejšie vítanie a povzbudzovanie. Niekde čakal samotný starosta s úsmevom na perách, inde obecný personál podal pohár vody na ovlaženie. Či už to bola rómska osada, alebo horská dedinka v strede noci, všade sa žilo práve pre tú chvíľu.. Pre spoločný beh..

Pri radostnom návrate domov čakalo na našich bežcov tiež prívetivé prekvapenie. Slavnostný príchod a spoločný „dobeh“ bol odmenený pánom starostom Viliamom Mrázikom, pánom zástupcom Ľubošom Mrázikom a tiež našim pánom farárom. Tým patrí obrovské ďakujem za podporu, či už finančnú alebo duchovnú.

Dúfame, že takýchto akcií, ktoré pomáhajú rozvíjať a cibriť spolupatričnosť a tímového ducha bude len viac. Mladých ľudí treba učiť športovať pre spoločný cieľ a to je najmä dobrý pocit, nielen pre víťazstvo. Veď nie je nad dobrú spomienku a krásne zážitky..

Text: Mgr. Barbora Hreusová
Foto: Peter Ďungel, Sláva Džuňová