Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
Informácie o obci
Adresa:
Obecný úrad
Teplička nad Váhom
Nám. sv. Floriána 290/2
013 01 Teplička nad Váhom
tel: 041 / 598 21 28
fax: 041 / 598 22 96
všetky kontakty ->

Úradné hodiny:

pondelok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
utorok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
streda 7:00- 11:00
  12:00- 17:00
štvrtok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
piatok 7:00- 11:00
  12:00- 13:00
počet obyv.: 4 292
rozloha: 1 088 ha
starosta: Ing. Viliam Mrázik
Meniny
Piatok, 19. Január 2018

Dnes má meniny
Drahomíra
Zajtra má meniny
Dalibor
Počasie
feed-image

Informujeme Vás

Mapový portál obce Teplička nad Váhom

Vážení občania, spustili sme pre vás mapový portál obce Teplička nad Váhom. Tento portál vám poskytne jednoducho a rýchlo informácie o vlastníckych vzťahoch, listoch vlastníctva a službách v obci. Môžete si na ňom napr. zistiť informácie k stavebnému konaniu, pozrieť si mapy pozemkov, vytlačiť informatívne listy vlastníctva, atď. Informácie sú aktualizované každých 48 hodín podľa katastra. Mapa sa aktualizuje raz ročne.

Bližšie informácie nájdete v priloženom návode.

Odkaz na mapový portál spolu s návodom nájdete vždy v pravom paneli na stránke obce pod sekciou Oznamy alebo priamo na odkaze: https://mobec.sk/teplickanadvahom

Upozornenie: Mapový portál nie je v súčasnosti funkčný v internetovom prehliadači Internet Explorer

 

Konečne sme sa dočkali začiatku výstavby Lávky pre cyklistov a pešich

Lavka pre cyklistov a pesich_1

Ako určite viete, obec pripravila investičný zámer, spracovala celú projektovú dokumentáciu, vykúpila pozemky pod túto lávku a zrealizovala inžinierske činnosti. Investičné práva a povinnosti zo stavebného povolenia pre stavbu  „Lávka pre cyklistov a peších, Teplička nad Váhom, ul. Železničná“ boli prevedené na investora, ktorým sa stal VODOHOSPODÁRSKA VÝSTAVBA, ŠTÁTNY PODNIK.

Už nastal začiatok realizácie tejto dlho očakávanej stavby. Úspešným uchádzačom verejného obstarávania investora sa stala firma STABIL, a. s.. Stavenisko prevzala 26. januára 2017.  V súčasnosti prebiehajú prípravné práce a zriadenie staveniska. Od budúceho týždňa budú započaté zemné a výkopové práce pre oporné múry. Termín ukončenia je 6/2017.

Prepojenie trasy Tepličky a Žiliny bude bezpečnejšie pre peších a cyklistov z celého regiónu.

Čítať celý článok...

 

Strečno - UZÁVIERKA

Okresný úrad Žilina oznamuje, že v dňoch 18. - 19. februára 2017 v čase od 8:00 do 16:00 hod. bude úplná uzávierka cesty I/8 v Strečianskej úžine z dôvodu pokračovania vykonávania sančných prác na skalnom brale pod hradom v obci Strečno.

Motoristi budú môcť počas úplnej uzávierky využívať obchádzkové trasy označené dopravným značením. Zákaz využíania cesty I/8 pod hradom Strečno platí pre chodcov a cyklistov.

Na miestach uzavretia cesty počas uzávierky bude hladkovať hliadka PZ SR.

 

Zber fotiek

Vážení občania.

Obecný úrad Vás prosí o pomoc pri príprave knihy k 750. výročiu založenia našej obce.

Ak sa vo vašich albumoch nájdu zaujímavé archívne fotky, môžete ich priniesť na sekretariát obecného úradu, alebo ich naskenované poslať na adresu: Táto adresa je chránená pred robotmi nevyžiadanej pošty. Ak ju chcete vidieť, musíte mať povolený JavaScript. spolu aj s krátkym popisom (miesto fotenia, osoby na fotke, autor fotky...)

Prinesené fotky sa obratom vrátia ich majiteľom.

Môžete nám pomôcť do konca februára.

Ďakujeme za spoluprácu.

 

Divadelné predstavenie

Divadelne predstavenie DOKONALA SVADBA_1 Tento víkend sa v priestoroch sály Kultúrneho domu v obci Nededza uskutočnilo pre občanov obcí Nededza a Teplička nad Váhom divadelné predstavenie "Dokonalá svadba" v podaní ochotníckeho divadla zo Strečna.

Po úvodnom slove p. režisérky Marty Pristachovej sa predstavenie mohlo začať. Hlavnými predstaviteľmi hry boli mladomanželia Bill a Rachel v deň ich sobáša. Po prehýrenej noci ženích zistí, že sa zobudil vedľa cudzej ženy (skutočným menom Judy). Pred kamarátom - svedkom - si vymyslí, že tá cudzia žena je chyžná. A vtedy začína jedna zápletka za druhou. Na konci celej hry nastane zvrat, keď ženích zistí, že žena jeho života nie je Rachel, ale Judy. A svadba? Nakoniec sa nekonala, ale dvaja ľudia našli skutočnú lásku.

 

Oznam pre prevádzkovateľov malého zdroja znečistenia

Obecné zastupiteľstvo Obce Teplička nad Váhom sa na svojom zasadnutí dňa 28.09.2016 uznieslo na Všeobecne záväznom nariadení č. 6/2016 o poplatku za znečisťovanie ovzdušia malým zdrojom na území obce Teplička nad Váhom, ktoré nadobudlo účinnosť dňa 14.10.2016. V zmysle § 3 ods. 1) písm a) je prevádzkovateľ MZZO povinný oznámiť každoročne do 15. februára obci Teplička nad Váhom za každý malý zdroj znečisťovania ovzdušia spotrebu palív a surovín, z ktorých znečisťujúce látky vznikajú a ďalšie údaje potrebné na zistenie množstva a škodlivosti zenčisťujúcich látok vypustených do ovzdušia za uplynulý rok, najmä o druhu a kvalitatívnych ukazovateľov palív a surovín, o počte prevádzkových hodín MZZO a o druhu a účinnosti odlučovaích zariadení.

 
Viac článkov...