Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
Informácie o obci
Adresa:
Obecný úrad
Teplička nad Váhom
Nám. sv. Floriána 290/2
013 01 Teplička nad Váhom
tel: 041 / 598 21 28
fax: 041 / 598 22 96
všetky kontakty ->

Úradné hodiny:

pondelok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
utorok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
streda 7:00- 11:00
  12:00- 17:00
štvrtok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
piatok 7:00- 11:00
  12:00- 13:00
počet obyv.: 4 292
rozloha: 1 088 ha
starosta: Ing. Viliam Mrázik
Meniny
Štvrtok, 23. November 2017

Dnes má meniny
Klement
Zajtra má meniny
Emília
Počasie
feed-image

Šport v obci

Novoročný turnaj v basketbale dievčat O pohár starostu obce Teplička nad Váhom

novorocny_turnaj_basketbal Centrum voľného času v Tepličke nad Váhom, v dňoch 2.1. – 4.1. 2016, zorganizovalo Novoročný turnaj v basketbale dievčat o pohár starostu obce Teplička nad Váhom. Turnaj v basketbale nám ukázal, že mladí nelenia a snažia sa aktívne športovať, robia niečo dobré pre svoje telo a ducha, ale svojou aktivitou reprezentujú aj svoje mestá.

Čítať celý článok...

 

Naša úspešná hokejistka

klaudia_kolencikova_3 Hokej patrí u nás medzi najobľúbenejšie športy. Napriek tomu, že je tento šport považovaný za mužskú záležitosť, naša mladá hokejistka Klaudia Kolenčíková dokazuje opak.

Čítať celý článok...

 

Atletický klub ŽENY

Klub je určený pre ženy a dievčatá, ktoré majú záujem o atletiku, konkrétne beh. 
Členstvo v klube je bezplatné.

Stretávame sa každý utorok o 17,00 hod. na atletickej dráhe pri futbalovom ihrisku
v Tepličke nad Váhom.

Čo si treba vziať na beh? Len dobrú športovú obuv a športové oblečenie.

Dozviete sa: ako správne pri behu dýchať, aký strečing je vhodný ale tiež ako si môžete zlepšiť svoju kondíciu.

Bližšie informácie u Mgr. Barbory Hreusovej 
t. č.: 0903 496 588


 

Zuzka Gulášová a Tomáš Olbert opäť víťazne...

Slovenský pohár v lukostreľbe 3D Slovenský pohár v lukostreľbe 3D Slovenský pohár v lukostreľbe 3D Slovenský pohár v lukostreľbe 3D

V sobotu 26. septembra 2015 sa uskutočnilo siedme – finálové kolo Slovenského pohára v lukostreľbe 3D. Zúčastnili sa ho aj mladí lukostrelci z našej obce. Zuzka Gulášová získala 1. miesto, Tomáš Olbert skončil o jediný bod na 2. mieste a Tobiáš Ľupták – už takmer tradične skončil štvrtý.

Slovenský pohár  Slovenskej lukostreleckej asociácie 3D 2015 je súťaž, ktorá pozostáva zo siedmych  kôl. Sú v ňom hodnotení samostatne dievčatá a chlapci.

Zuzka si vybojovala 1. miesto vďaka piatim víťazstvám. Tomáš si vybojoval taktiež 1. miesto za tri víťazstvá,  jedno druhé a jedno tretie miesto. Tobiáš skončil na krásnom celkovom piatom mieste.

Slovenský pohár Slovenského lukostreleckého zväzu  2015 je súťaž, ktorá pozostávala z piatich kôl. Dievčatá a chlapci sú hodnotení spolu. Tomáš sa aj tu umiestnil na 1. mieste a Zuzka obsadila výborne 3. miesto.

Našich mladých strelcov čaká v októbri zavŕšenie ešte jednej, tentoraz medzinárodnej súťaže Grand Prix 3D 2015. Všetkým držíme palce, aby bola ich snaha ocenená úspechom a zároveň pozývame všetky deti, ktoré sa prihlásili do lukostreleckého krúžku, aby prišli na tréning, ktorý je každý utorok od 14,00 – 16,00 hod.

 

Na Jesennom behu žien padli rekordy

Jesenný beh žien obcí Nededza a Teplička nad Váhom 19.9.2015

Jesenný beh žien obcí Nededza a Teplička nad Váhom 19.9.2015

Jesenný beh obcí Nededza a Teplička nad Váhom 19.9.2015

S prichádzajúcimi chladnými dňami sa ženy z Tepličky nad Váhom a Nededze pripravovali na tradičný Jesenný beh žien, ktorý sa uskutočňuje vždy tretiu septembrovú sobotu.

Nebolo tomu inak ani tento rok. 19. septembra zorganizovali spoločne obce Nededza a Teplička nad Váhom už po tretíkrát beh pre ženy a slečny od šestnásť rokov. Zakaždým sa štartuje z inej obce. Tentokrát  to bolo z Nededze smerom do Tepličky a späť. Trať merala štyri kilometre, pričom pretekárky boli bežkyne - amatérky. Vôbec však tomu nezodpovedali ich skvelé výkony.

Ako prvá do cieľa dobehla víťazka i minulých ročníkov Silvia Ďungelová, ktorá si s časom 17:29 zlepšila  svoj minuloročný výkon o takmer dve minúty. Striebornú priečku získala Lenka Tavačová s časom 17:43, pričom obhájila druhé miesto z pred dvoch rokov. Treťou najrýchlejšou pretekárkou s časom 18:06 sa stala Barbora Šeligová, ktorá sa pretekov zúčastnila po prvý krát. Gratulujeme nielen víťazkám, ale všetkým zúčastneným pretekárkam, keďže posledná do cieľa dobehla rovnako s pekným časom 24:22.

Starostovia obcí víťazkám odovzdali medaily a prezenty. Všetky pretekárky dostali už pri registrácii malý darček od obcí. „Tento ročník bol skutočne silný na výkony pretekárok, čo však potvrdzuje, že sa ženy a slečny na beh dôkladne pripravujú a každým rokom zlepšujú svoju kondíciu. Je to motiváciou do ďalšieho ročníka 2016, ktorý bude štartovať z Tepličky. Srdečne Vás naň pozývame,“ zhodnotil preteky starosta Ing. Viliam Mrázik.

Poďakovanie patrí starostom obcí PhDr. Petrovi Vajdovi z Nededze a Ing. Viliamovi Mrázikovi z Tepličky nad Váhom, ktorí preteky zastrešili po finančnej a materiálnej stránke a tiež dobrovoľníkom – chlapcom a dievčatám z organizačného tímu, bez ktorých by sa preteky neuskutočnili.

Text: Katarína Ďugelová
Fotografie: Ľubomír Hreus
Video: Mgr. Pavol Špita

Fotografie nájdete tu.

Video si môžete pozrieť tu.

 

Štyri Tepličanky Majsterkami Európy

Žilinské mažoretky DIANA Žilinské mažoretky DIANA Žilinské mažoretky DIANA

Žilinské mažoretky Diana z Centra voľného času Spektrum  ukončili súťažnú sezónu 2015 skutočne obdivuhodnými výkonmi, za ktoré si od poroty odniesli domov tituly Majstra Európy v kategórii junior a senior baton veľká formácia.  Majstrovstvá Európy sa tohto roku konali v Brne, kde Žilinu reprezentovali dievčatá vo viacerých kategóriách. Za najstaršiu kategóriu tancujú aj naše dievčatá z Tepličky nad Váhom a to Patrícia SládekováLea Helová. V mladšej kategórií reprezentujú Vanda HederováSimona Krňová.

Titul Majstra Európy získali mažoretky už po niekoľký krát. Okrem toho sa tešia aj z titulov Majstra Slovenska či Vicemajstra sveta.

Dievčatám držíme palce do novej sezóny, aby si získaný titul obhájili aj v nasledujúcom ročníku.

Žilinské mažoretky DIANA Žilinské mažoretky DIANA