Website TemplatesJoomla TemplatesWeb Hosting
Informácie o obci
Adresa:
Obecný úrad
Teplička nad Váhom
Nám. sv. Floriána 290/2
013 01 Teplička nad Váhom
tel: 041 / 598 21 28
fax: 041 / 598 22 96
všetky kontakty ->

Úradné hodiny:

pondelok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
utorok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
streda 7:00- 11:00
  12:00- 17:00
štvrtok 7:00- 11:00
  12:00- 15:00
piatok 7:00- 11:00
  12:00- 13:00
počet obyv.: 4 292
rozloha: 1 088 ha
starosta: Ing. Viliam Mrázik
Meniny
Štvrtok, 23. November 2017

Dnes má meniny
Klement
Zajtra má meniny
Emília
Počasie
feed-image

Kultúra

Benátska noc

Fotka

Benátsku noc organizovalo občianske združenie Turistický Štvorček
pod záštitou obce Teplička nad Váhom.

 

Čo všetko mohli návštevníci počas nej zažiť?
Akciu sme robili pre širokú verejnosť aby mohli zažiť potok,
ktorý veľmi dobre poznajú aj z iného pohľadu ako z jeho brehov.
Sedieť na loďke a môcť sa plaviť pekným prírodným kanálom bol
určite pre všetkých príjemný a tiež aj dobrodružný zážitok. Splavovali
deti, mamičky, oteckovia s deťmi... Väčšina z nich bez akýchkoľvek
skúseností s ovládaním kanoe.

Čítať celý článok...

 

Pozvánka na divadelné predstavenie

Všetkých srdečne pozývame na divadelné predstavenie s názvom „ Ja som“, ktoré sa bude konať v piatok 22. augusta 2014 o 19,00 hod. v priestoroch Základnej školy Žofie Bosniakovej.
 

Obecné slávnosti 2014

Terchovská muzika PUPOV

Obecné slávnosti 2014

Vystúpenie skupiny Projekt 36

Obecné slávnosti Tepličky nad Váhom, ktoré sa konali v dňoch 15. - 17.  augusta 2014  začali tradične slávnostnou  sv. omšou v Rímskokatolíckom kostole sv. Martina. Po príhovoroch  starostu obce Ing. Viliama Mrázika a vdp. farára Mgr. Pavla Špitu sa námestím rozozvučali prvé tóny piesní skupiny Zlesapočujem.  Aj keď upršané počasie veľmi neprialo, fanúšikovia si našli cestu k pódiu, kde už vystupovala skupina AYA, ktorú neskôr vystriedali členovia skupiny Projekt 36.

Sobotný program uviedli deti zo Záujmového útvaru Hrajnôžka z Centra voľného času. Heligonkárov Adama Kubalu a Tomáša Nogu vystriedali Terchovská muzika PUPOV, Folklórna skupina Straník, Folklórna skupina Tepličan z Liptovskej Tepličky, Trombitáši Štefánikovci  z Nimnice a Valašský zbor portášsky z Českej republiky.  Folklórny nádych slávností ukončili členky skupiny TALIZMAN z družobnej obce Pawlowice z Poľskej republiky. Moravskoberounská dychová hudba z Českej republiky naladila príjemnú podvečernú atmosféru, ktorú si diváci vychutnávali pri teplých lúčoch zapadajúceho slnka.

(Čítajte ďalej)

Čítať celý článok...

 

BEROUNSKÉ SLÁVNOSTI 2014 - súčasť osláv 675. výročia založenia mesta

Berounské slávnosti 2014 Na oslavách v partnerskom meste Moravký Beroun sa  12.7. 2014 zúčastnili deti záujmového útvaru CVČ – Hrajnôžka. V programe sa predstavili  pásmom detských  hier a piesní. Členovia Folklórnej speváckej skupiny Straník zaspievali  piesne, ktoré ospevovali našu rodnú obec, Slovensko, ale aj každodenný život.

Príjemný deň na Krížnom vrchu  vyčarili melódie moravskoberouskej dychovky, pesničky Petry Černockej, kroky Michala Davida (Revival). Deti zaujal aj rytiersky tábor a množstvo atrakcií: bungee trampolína, maľovanie, tetovanie, jazda na koni.

Poďakovanie patrí  vedeniu obcí Teplička nad Váhom a Moravský Beroun.

Čítať celý článok...

 

Babka varila a radila

Babka varila a radila Krajské kultúrne stredisko v Žiline usporiadalo súťažné kultúrno - spoločenské podujatie vo varení z receptov starých materí v Terchovskej doline pod názvom Babka varila a radila, ktoré sa uskutočnilo 21. júna 2014 v Kultúrnom dome v Nededzi. Súťaže sa zúčastnili obce Teplička nad Váhom, Mojš, Varín, Nededza, Terchová, Dolná Tižina a Rožnov pod Radhoštěm. Z kuchyne sa hneď od začiatku niesla príjemná vôňa pripravovaných jedál, ktorá šteklila nosy nielen návštevníkom ale aj vystupujúcim. V bohatom kultúrnom programe vystúpili folklórne skupiny Straník z Tepličky nad Váhom, Heligonkári z Dolnej Tižiny, Dychová hudba z Varína, Spevácka skupina z Mojša a Terchovská mladá muzika.

Čítať celý článok...

 

Zavítalo medzi nás Spievankovo

"Dnes je pre vás deti veľký deň!" zaznelo. "Prídu k nám Spievanka a Zahrajko." Všetky detské očká sa rozžiarili a nebolo ich málo. Spievankovo zavítalo k nám. A veru nikto nezostal sedieť. Deti aj  na stoličkách stáli. A každé dieťa si na pódiu so Spievankou a Zahrajkom zatancovalo a zaspievalo. Rodičia spievali tiež a tešili sa s deťmi. Bola to naozaj cool hodinka! :-)

Občianske združenie ROVNOSŤ TEPLIČKA  ďakuje starostovi obce Teplička nad Váhom Ing. Viliamovi Mrázikovi  a  vedeniu spoločnosti Kia Motors Slovakia, s. r. o. za ústretovosť a možnosť usporiadať interaktívny koncert "Spievankovo", ktorý sa konal dňa 27.4.2014 vo Vzdelávacom stredisku Kia Motors Slovakia, s. r. o. v Gbeľanoch.

Spievanka spolu so Zahrajkom roztancovali všetky deti Spievankovo 27. 4. 2014

Čítať celý článok...

 
Viac článkov...